ENGLISH
شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان
۱۳۹۹ سه شنبه ۱۷ تير


سومین همایش فیلتراسیون برگزار شد؛

اثرات فیلتراسیون بر راندمان توربین‌های گازی بررسی شد

سومین همایش فیلتراسیون و بررسی اثرات آن بر راندمان توربین‌های گازی در محل پژوهشگاه نیرو تهران برگزار شد.
اثرات فیلتراسیون بر راندمان توربین‌های گازی بررسی شد

 

سومین همایش فیلتراسیون و بررسی اثرات آن بر راندمان توربین‌های گازی در محل پژوهشگاه نیرو تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، دکتر جعفر قیصری با بیان اینکه شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در توسعه پایدار و تقویت اقتصاد دانش‌بنیان کشور پیشگام و پیشتاز است، اظهار کرد: وجود بیش از 520 شرکت فناور مستقر در این شهرک، مهمترین مصداق این پیشگامی است.

رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با اشاره به ضرورت اهمیت دادن به استفاده از تولید داخلی برای تامین نیازهای صنعت و بازار کشور افزود: قطعا با حمایت از این شرکت‌های فناور و اهمیت به تولید داخلی، می‌توان کشور را از تنگناهای حساس کشور عبور داد.

وی در ادامه با بیان اینکه باید سیاست‌ها و اقدامات لازم برای شکل‌گیری اقتصاد دانش‌بنیان اجرایی شود، افزود: سرمایه‌گذاری سطح بالا در تحقیق و توسعه، شرکت‌های کوچک و متوسط قوی و نوآور، نیروی کار بسیار ماهر و کاملاً آموزش دیده، دسترسی به فناوری اطلاعات و اینترنت و مشارکت بخش خصوصی در نوآوری در شکل‌گیری این نوع اقتصاد موثر است.

قیصری همچنین به آزمایشگاه فیلتراسیون شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان اشاره کرد و یادآور شد: خوشبختانه این آزمایشگاه، یکی از مدرن‌ترین و مجهزترین آزمایشگاه‌ها در نوع خود است و آمادگی لازم برای همکاری با سازمان‌های مرتبط با فعالیت فیلتراسیون را دارد.

در ادامه این همایش، سخنرانان تخصصی به بیان دیدگاه‌های خود در خصوص موضوعاتی چون، بررسی اثرات فیلتراسیون بر راندمان توربین‌های گازی، مروری بر عوامل موثر بر عملکرد واحدهای گازی نیروگاه‌های کشور، تشریح دستورالعمل استفاده از فیلترهای ورودی نیروگاه‌ها و معرفی آزمون‌های موثر کیفیت فیلترهای هوای توربین‌ها پرداختند.


/انتهای پیام

تعداد بازدید: 860     تاریخ: 1398/11/16
لینک های مرتبط
شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان
اصفهان، بلوار دانشگاه صنعتی اصفهان، شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان
 صندوق پستی  666-84155  کد پستی: 8415683111
تلفن: 33865355-031            فکس: 33862355-031
       
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان می باشد

پشتیبانی

Powered by DorsaPortal