ENGLISH
شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان
۱۳۹۹ سه شنبه ۱۱ آذر


رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان خبر داد:

توانایی 20 شرکت فناور این شهرک برای تولید اقلام بهداشتی و ضدعفونی

رییس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با اشاره به اینکه ظرفیت بسیاری در بین شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور این استان برای تولید کالاهای مقابله با بیماری کرونا وجود دارد، گفت: در حال حاضر 20 شرکت فناور در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان دارای توانایی تولید و توزیع کالاهای مختلف مقابله با کرونا و تجهیزات پزشکی مرتبط با آن هستند.
توانایی 20 شرکت فناور این شهرک برای تولید اقلام بهداشتی و ضدعفونی

 

به گزارش روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، دکتر جعفر قیصری با بیان اینکه قبل از شیوع ویروس کرونا در چین، تعدادی از شرکت‌های فناور مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در زمینه تولید مواد و ژِل ضد عفونی کننده و انواع الکل فعالیت داشتند، اظهار کرد: پس از اعلام نیاز استان به این مواد، ظرفیت تولید این واحدها با حمایت‌های مالی از جمله از طریق صندوق نوآوری و شکوفایی، افزایش یافت.

وی با بیان اینکه تعدادی از این شرکت‌ها، دانش فنی تولید این کالاها و مواد را داشتند اما به دلیل اینکه بازار کشور در گذشته ظرفیت زیادی نداشت، اقدام به اخذ مجوز برای تولید نکرده بودند، اضافه کرد: اما در چند هفته اخیر و پس از شیوع ویروس کرونا و نیاز و تقاضای شدید در کشور برای مواد ضد عفونی کننده، این شرکت‌ها جهت اخذ مجوزهای لازم از سازمان غذا و دارو برای تولید انبوه اقدام کردند.

رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان محصولات شرکت‌های دانش بنیان مستقر در این شهرک برای مقابله با کرونا را در بخش‌های تجهیزات پزشکی شامل ماسک‌های N95 مخصوص بیمارستان‌ها، ماسک‌های سه لایه، کیت‌های تشخیص، مخازن ذخیره اکسیژن و تب‌سنج‌های غیر تماسی فروسرخ عنوان کرد.

وی همچنین سامانه‌های رهگیری و نظارت بر توزیع اقلام بهداشتی، ساختمان‌های پیش ساخته و سامانه‌های انجام دورکاری و آموزشی را از دیگر محصولات شرکت‌های فناور در این زمینه دانست.

قیصری خاطرنشان کرد: یکی از شرکت‌های دانش بنیان مستقر در شهرک نیز موفق به طراحی و ساخت خط تولید ماسک سه لایه شده است.

وی با ضروری دانستن تسریع اعطای مجوز به این شرکت‌ها برای تولید کالاهای مقابله با کرونا تاکید کرد: اگرچه تاکنون همکاری‌های خوبی از سوی سازمان غذا و دارو در این زمینه صورت گرفته است اما هنوز نیمی از شرکت‌های دارای توانایی تولید این محصولات، نیاز به دریافت مجوزهای لازم برای این کار دارند.

رییس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان افزود: اگر مجوزهای لازم برای سایر شرکت‌های دانش بنیان صادر شود، آن‌ها علاوه بر رفع نیاز داخل، ظرفیت بالایی برای صادرات اقلام مقابله با کرونا به کشورهای دیگر را نیز دارند.


/انتهای پیام

تعداد بازدید: 2202     تاریخ: 1398/12/25
لینک های مرتبط
شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان
اصفهان، بلوار دانشگاه صنعتی اصفهان، شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان
 صندوق پستی  666-84155  کد پستی: 8415683111
تلفن: 33865355-031            فکس: 33862355-031
       
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان می باشد

پشتیبانی

Powered by DorsaPortal